JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /var/www/somogyi-kisvarda.edu.hu/www/images/2019megyeiangol

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2019megyeiangol

„Ahány nyelvet tudsz, annyi ember vagy.”

A kisvárdai Somogyi Rezső Általános Iskola intézményében több évtizedes múltra tekint vissza a világ első számú, másodikként használt nyelvének, az angolnak a tanítása. Az óvodából hozzánk érkező kis nebulók első osztálytól játékos formában, óratervi keretek között nyerhetnek betekintést egy másik kultúrába, egy másik világba.

Kicsiny elméjük formálódása során hamar eldönthetik, hogy életüket angol – mentes övezetté alakítják, s így lecsúszhatnak azokról a lehetőségekről, amiket a biztos angoltudással szerezhetnek meg, vagy a Somogyi kínálta nyelvtanulási alternatívákat megragadva olyan életet fognak élni, ami korunk gyermeke számára a felnőtt élethez nélkülözhetetlen.
Mi, a Somi Suliban kulcsfontosságúnak tartjuk a nyelvtanulást. Ezért az angol nyelv rejtelmei mellett a német, a francia, az orosz és az ukrán társadalom nyelvének szépségeibe is bevezetjük gyermekeinket. Szem előtt tartva nyelvi munkaközösségünk mottóját:
„The more languages you know, the more of a person you are.”
Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy tanulóink szép számmal élnek az alma mater kínálta opciókkal és amellett, hogy kiválóan beszélik a fent említett nyelveket, nyolcadik évfolyam végére komplex középfokú nyelvvizsgával a kezükben állnak fel az iskolapad mellől.
Természetesen nem vetjük meg a versenyzés kínálta alkalmakat sem.
Kiváló színtér volt, az elmúlt hetekben, a megmérettetésre a Kisvárdai Tankerületi Központ háromfordulós angol nyelvi versenye, amelyet a Tankerület általános iskolás, 5.-8. évfolyamos tanulói számára rendeztek. Iskolánkból évfolyamonként egy-egy tanuló vett részt az elődöntőkön, melyet nyolc körzetben bonyolították le, s több mint száz diák mérhette össze angol nyelvi tudását.
Külön öröm számunkra, hogy a benevezett somogyisok szép eredményeket értek el, mind a négy tanulónk bejutott 2019. március 6-án, a Vári Emil Általános Iskolában lebonyolított döntőbe.

Két diákunk I. helyezést ért el:
- Soltész László az 5. évfolyamon,
- Rostás Renáta Ida a nyolcadik évfolyam bizonyult a jók közül a legjobbnak.

A hatodik évfolyamon Timku Liliána VI., a hetedik évfolyamon Répássy Márk a VII. helyet szerezte meg.
Felkészítő tanáraik: Banuné Tutor Tímea (7. és 8. évf.) és Tolnainé Dicső Katalin (5. és 6. évf.).

Köszönjük, hogy kiváló eredményeitekkel öregbítitek iskolánk hírnevét!

{gallery}2019megyeiangol{/gallery}