2024. május 13. hétfő
Szervác, Imola, Imelda

JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /var/www/somogyi-kisvarda.edu.hu/www/images/2019napkozistabor

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2019napkozistabor

Napközis tábor a Somi suliban

Alig hangzott el az utolsó csengőszó a Somogyi Rezső Általános Iskolában, máris visszavártuk tanulóinkat egy hetes nyári táborunkba. A programok az EFOP-3.3.5-17-2017-00027 pályázat keretében valósultak meg intézményünkben június 24-június 28-a között, ahol 106 gyerek kapcsolódhatott ki, szórakozhatott felhőtlenül.

A tábor elsődleges célja az volt, hogy egymást jobban megismerjük, szabadidőnket helyesen töltsük el. Ennek jegyében igyekeztünk minél változatosabb, élménydúsabb programokat biztosítani a gyermekek számára. A kifogyhatatlan tárház között szerepelt mozgásos, zenés, kreatív foglakozás, de lehetőség nyílt a szabad játék örömeire is. Hírességek látogatták meg a „táborlakókat“, úgymint Katus Attila, Szirota Jennifer, akik színvonalas előadásaikkal kápráztatták el csemetéinket. A repertoár kihagyhatatlan kelléke volt a zenés bábszínházi előadás, a kreatív kézműves foglalkozás a táltosok világáról, és képzeletbeli utazást tehettünk a légi rolleren. Mai magyar költők megzenésített verseit hallgathattuk egyéni előadásmóddal- fűszerezve ezt interaktív módon-, majd az egészséges életmód jegyében csoportos aerobic foglakozáson vehettünk részt. Beleélve magunkat szárnyalhattunk a képzelet világán szerepjátékok segítségével. A szervezett programok mellett szabad tevékenykedésre is jutott idő a tanító nénik vezetésével, hiszen kavicsot festettünk, kézlényeket terveztünk, és az újrahasznosítás jegyében cd lemezekből különféle állatokat varázsoltunk tanítványaink elé. Mindeközben sétát tettünk a várhoz, betekintést nyerhettünk a kisvárdai Várda Labdarúgó Akadémia stadionjába, egy délutánon pedig a kisvárdai Tűzoltóság segítségével habpartyt szerveztünk. Mindennapra jutott valami izgalmas felfedezni való és a hétvégére tervezetten, táborunk elérte igazi célját. Korosztálytól függetlenül mindenki jól érezte magát és elmondhatjuk, hogy öröm és tartalmas volt az együtt töltött röpke egy hét.

Somi sulis tanító nénik

{gallery}2019napkozistabor{/gallery}