JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /var/www/somogyi-kisvarda.edu.hu/www/images/2019sakk

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2019sakk

„Az elképzeléstől a tettig hosszú az út.”

Közel egy évtizede kezdett formálódni az a gondolat, a Somogyi Rezső Általános Iskola intézményében, hogy a fizikai sport mellett a szellemi sportot is pallérozni kellene. Az elképzelést tett követte és a sakk, mint a gondolkodásfejlesztés egyik eszköze amellett, hogy a mindennapi tanítási – tanulási folyamatnak a szerves részévé vált, sportágként is debütálni kezdett.

Az idő, a sok – sok befektetett energia, a végtelennek tűnő sakkjátszmák folyamatosan azt igazolták, hogy a kitartó munka meghozza eredményét. Sakkozó tanulóink ugyanis az elmúlt években meghódították a megyét, a régiót és az országot is. S a tavalyi bajnokcsapatunk – bár egy kicsit más összetétellel - az idén is a dobogó legmagasabb fokára állt 2019. február 9 – én Nyíregyházán, a Continental Arénában.
Itt rendezte meg a 2018/2019 – es tanévben a Szabolcs – Szatmár – Bereg megyei Sakkszövetség és a Szabolcs – Szatmár – Bereg megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület az alap- és középfokú oktatási intézmények részére a Diákolimpia Sakk Csapatbajnokságot.
Az alsós tanulók korosztályát a Somogyiból egy csapat képviselte.
Tagjai:
Ferku Donát (1. tábla, szerzett pontok száma: 5),
Kovács Ákos Ferenc (2. tábla, szerzett pontok: 4,5),
Vágner Lara (3. tábla, szerzett pontok: 4),
Papp László (4. tábla, szerzett pontok: 5).
A győztes csapat a megszerezhető 20-ból, 18,5 pontot ért el. Hihetetlen küzdelem volt!
A bajnokok 2019. március 22 – 24 között Szombathelyen, „Magyarország Sakk Diákolimpia Bajnoka” címért ülnek majd a sakktáblákhoz.
Szívből köszönjük kiváló sakkedzőnk Sándor Csilla Judit önzetlen munkáját!
Hálánkat fejezzük ki továbbá a kedves szülőknek, akik anyagi, szellemi áldozatot nem sajnálva támogatják szemük fényét abban, hogy az elképzelésük, vágyaik beteljesüljenek.

A Somogyi Rezső Általános Iskola Tantestülete

{gallery}2019sakk{/gallery}