JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /var/www/somogyi-kisvarda.edu.hu/www/images/2019kazinczy

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2019kazinczy

„A nyelv nem az enyém, nem a tiéd, hanem az édes mienk.” Szép Magyar Beszéd verseny a Somogyiban

A Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd verseny ebben a tanévben is lehetőséget kínált (a középiskolás diákok mellett) az 5-8. évfolyamos tanulók számára is a megmérettetésre.

Büszkeséggel tölti el szívünket, hogy a neves verseny területi döntőjének az idei tanévben is a Somogyi Rezső Általános Iskola adhatott otthont, hiszen – a számos romboló tényezővel szembeszállva - minden kínálkozó alkalmat meg kell ragadnunk a szép magyar beszéd megóvására.
A rendezvényt Tamásné Dicső Ágnes igazgatónő köszöntője nyitotta meg. Beszédében méltatta a verseny jelentőségét és őszinte fájdalommal idézte fel a köreinkből a közelmúltban távozó Vizer Zoltán emlékét, aki szívügyének tekintette a Kazinczy-versenyt és az értékelő bizottság tagjaként sok-sok éven át látta el jó tanácsaival a versenyző diákokat.
Majd Novák Áron 5. osztályos tanuló szólóéneket adott elő, az Aranyhaj egyik betétdalával köszöntötte a megmérettetésre érkező nebulókat és kísérőiket.
Az előkészületek után a gyerekeké lett a főszerep.
A versenyt két kategóriában hirdettük meg: az 5–6. és a 7–8. évfolyamos tanulók számára.
Mindkét korcsoportban egy kötelező szöveget kaptak a diákok, valamint hozniuk kellett egy szabadon választott művet is. A két szöveg bemutatását együtt értékelte a zsűri, melynek elnöke az 5-6. évfolyamos korcsoportnál, Sztankuláné Lakatos Anikó, a Nyírkarászi Váci Mihály Általános Iskola igazgatónője volt. A zsűri tagjai: Dicső Zoltánné, a Várday István Városi Könyvtár gyermekkönyvtárosa, Bodnár-Dócs Mariann, a Somogyi Rezső Általános Iskola tanítónője.
A bíráló bizottságok számos szempontot figyelembe vettek az értékelésnél, többek között a szövegértést, a szöveghűséget, a hangvételt, a hangképzést, a hangsúlyozást, a szünettartást és a természetes beszédet is.

Végül a következő versenyzőket ítélték a legszebben beszélőnek az 5 – 6. osztályosok körében:
I.helyezett: Balázs Anna (Somogyi Rezső Általános Iskola, Kisvárda)
II. helyezett: Földi Máté (Záhonyi Árpád Vezér Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)
III. helyezett: Németh Eszter (Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda)
Különdíj: Szilágyi László (Fényeslitkei Kossuth Lajos Általános Iskola Petőfi Sándor Tagiskolája)

A 7-8. osztályos korcsoportnál a zsűri elnökeként Pappné Lecza Andreát, a Bessenyei György Gimnázium magyar-német szakos tanárát köszönthettük. A zsűri tagjai: Takácsné Malmos Ágnes, a Kisvárdai Pedagógiai Szakszolgálat gyógypedagógusa valamint Sándor Csilla Judit, a Somogyi Rezső Általános Iskola tanítónője voltak.
Ebben a kategóriában a következő eredmények születtek:
I. helyezett: Bátyi Boglárka (Vári Emil Általános Iskola, Kisvárda)
II. helyezett: Mágocs-Bahur Gábor (Csarodai Herman Ottó Általános Iskola)
III. helyezett: Szabó Levente (Kossuth Lajos Általános Iskola Petőfi Sándor Tagiskolája Komoró)
Különdíj: Ésik Viktória (Fényeslitkei Kossuth Lajos Általános Iskola)

Szívből gratulálunk minden versenyzőnek!

{gallery}2019kazinczy{/gallery}